Město Nýřany
Oficiální stránky

Běh města Nýřany - 49. ročník

BMN

V sobotu 11. května 2019 proběhl za občasného deště 49. ročník oblíbeného závodu Běh města Nýřany, který pořádá ATLETCLUB Nýřany ve spolupráci s komisí pro školství, sport a kulturu Města Nýřany.

Plakát BMN 2019

Na startu hlavního závodu na 10 km se sešlo 110 závodníků, všichni závodníci závod dokončili. Hlavní závod je od roku 2017 měřen elektronicky, a to firmou APACHI s.r.o. Každý závodník obdržel nevratný čip a drobné upomínkové ceny (skleničku, medaili), tři až šest závodníků v jednotlivých kategoriích obdrželo finanční a věcné ceny, které předával starosta města Ing. Jiří Davídek, předseda ATLETCLUBU Nýřany Ing. Milan Vácha, radní Plzeňského kraje Mgr. Radka Trylčová a senátor za obvod č. 8, kam spadají i Nýřany, Ing. Mgr. Pavel Karpíšek. Od roku 2018 mají závodníci možnost zaregistrovat se k závodu předem na internetu. Tento servis zajišťovala rovněž firma APACHI. Současně s registrací mohli závodníci využít i platbu startovného předem za zvýhodněnou cenu. Od loňského ročníku zajišťujeme pro závodníky občerstvení zhruba v polovině trasy, kde na závodníky čekaly kelímky s vodou.

Časem 0:34:17 zvítězil Aleš Filingr z AK Most, nejlepší ženou byla časem 0:38:37 loňská vítězka Petra Šmákalová ze Sokol SG Plzeň Petřín. Závodu se zúčastnilo 35 běžců z Nýřan. Nejlepší byl časem 0:39:22 Patrik Ingriš, nejlepší Nýřaňačkou pak časem 0:46:43 Lucie Nová, která byla nejlepší z občanek Nýřan i v loňském roce. Z domovského ATLETCLUBU Nýřany běželi 4 závodníci, nejlepším byl vedoucí družstva mužů Silvestr Kotek. Nejstarším závodníkem byl František Klug z Nýřan (1950).

Vložených závodů se zúčastnilo 481 dětí, z toho 412 dětí v individuálních bězích a 69 v tříčlenných štafetách (245 dívek a 236 chlapců). Každé dítě obdrželo medaili, pamětní list a cukroví, první tři závodníci z každého běhu pak obdrželi ceny na stupních vítězů z rukou ředitele nýřanské základní školy Mgr. Jiřího Loritze. V kategorii nejmenších dětí obdrželo drobnou hračku každé dítě.

Celkem tedy závodilo 591 běžců. Závodu přihlíželo 806 platících diváků. Včetně pořadatelů, čestných hostů a dětí, které nezávodily, se akce tedy zúčastnilo cca 2.000 osob.

Po celou dobu závodu byla opět přítomna sanitka s kompletní posádkou (včetně lékaře). Naštěstí jejich zásahu nebylo zapotřebí.

Při závodě probíhala reklamní akce společnosti Reiffeisen Stavební spořitelna, která pro děti zajistila zdarma skákací hrad a současně pro ně pořádala různé soutěže za drobné ceny.

Kroupy po Běhu města NýřanyKroupy a vydatnější déšť přišly naštěstí až odpoledne, kdy už byl závod ukončený.

Vřelé díky všem sponzorům a všem pomocníkům, bez jejichž aktivní účasti by závod takovéhoto rozsahu vůbec nešel pořádat. Největší finanční tíži nese tradičně Město Nýřany, které v rámci svého rozpočtu sport v Nýřanech aktivně podporuje.

Výsledky hlavního závodu na 10 km zde.

Výsledky dětských kategorií zde.

Fotografie z akce zde. (Foto: Vojtěch Reiss)

Ohlédnutí za minulým ročníkem

Plakát BMN 2018V sobotu 12. května 2018 se za letního počasí uskutečnil 48. ročník Běhu města Nýřany.

Na startu hlavního závodu na 10 km se sešlo 107 závodníků, dvě závodnice závod nedokončily. Hlavní závod byl měřen elektronicky, a to firmou APACHI s.r.o. V roce 2018 měli poprvé závodníci možnost zaregistrovat se k závodu předem na internetu. Novinkou bylo rovněž občerstvení zhruba v polovině trasy, kde na závodníky čekaly kelímky s vodou, což při sobotním teplém počasí všichni ocenili.

Časem 0:33:51 zvítězil Tomáš Jaša z AK Škoda Plzeň, nejlepší ženou byla časem 0:39:53 Petra Šmákalová ze Sokol SG Plzeň Petřín. Závodu se zúčastnilo 29 běžců z Nýřan. Nejlepší byl časem 0:43:05 Tomáš Feifrlík, nejlepší Nýřaňačkou pak časem 0:47:17 Lucie Nová. Z domovského ATLETCLUBU Nýřany běželo 6 závodníků, nejlepšími byli nováčci klubu Jan a Dana Císařovi. Nejstarším závodníkem byl Rudolf Foniok z Nýřan, který příští rok oslaví neuvěřitelné osmdesáté narozeniny.

Vložených závodů se zúčastnilo 644 dětí, což je náš rekord, z toho 575 dětí v individuálních bězích a 69 v tříčlenných štafetách (327 dívek a 317 chlapců). Každé dítě obdrželo medaili, pamětní list a cukroví, první tři závodníci z každého běhu pak obdrželi ceny na stupních vítězů z rukou ředitele nýřanské základní školy Mgr. Jiřího Loritze. V kategorii nejmenších dětí obdrželo drobnou hračku každé dítě.

Po celou dobu závodu byla opět přítomna sanitka s kompletní posádkou (včetně lékaře). Naštěstí jejich zásahu nebylo zapotřebí a ošetřovali jen drobné odřeniny u dětí.

Výsledky hlavního závodu na 10 km (on-line) zde.
Celkové výsledky hlavního závodu na 10 km (k tisku) zde .
Výsledky vložených závodů dětí zde.

Ještě malé porovnání s rokem 2017. Vloni se závodu zúčastnilo 113 běžců v hlavní kategorii na 10 km a 586 dětí (526 v individuálních bězích a 60 v tříčlenných štafetách), celkem tedy 699 běžců. Závodu vloni přihlíželo 1.008 platících diváků.

Datum vložení: 12. 5. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 15. 6. 2020 18:38
Autor: Bc. Pavlína Caisová