Důležité telefony a odkazy
Při vzniku mimořádné události volejte
Hasičský záchranný sbor: 150
Zdravotnická záchranná služba: 155
Policie České republiky: 158
Evropské tísňové číslo: 112
Při volání na tísňovou linku uveďte
- Kdo volá
- Co se stalo
- Místo události (město, ulice, číslo domu, křižovatka apod.)
- Další údaje podle požadavku operátora
Odkazy
Situace, jak se připravit se na stále častější a rozmanitější formy ohrožení, které nám přináší život, jsou dobře a přehledně popsány v brožuře HZS Jihomoravského kraje „Vaše cesty k bezpečí“. Brožura obsahuje celkem 33 různých témat s fotografiemi, které Vám dají informace, jak se zachovat ve složitých životních situacích. Brožura je ke stažení zde.
Nebezpečné chemické látky a chování obyvatelstva při jejich úniku, co je havárie s únikem nebezpečné látky, co je nebezpečný prostor. Jaký význam má Kemlerův kód. Jaké jsou zásady chování občanů při vzniku havárie s výronem nebezpečné látky a jak poskytnout pomoc zasaženým osobám. To vše se dozvíte zde.
Záchranná zdravotnická služba Plzeňského kraje vypracovala Manuál základní laické první pomoci.
Potřebujete vědět, jak je zajištěna lékařská služba první pomoci (LSPP) v Plzeňském kraji (dospělí, děti, stomatologie a pohotovostní lékárenská služba)? Odpovědi naleznete zde.
K individuální ochraně obyvatel před účinky nebezpečných škodlivin při mimořádných událostech se využívají prostředky improvizované ochrany dýchacích cest, očí a povrchu těla. Jedná se o jednoduché pomůcky, které si občané připravují svépomocí z dostupných prostředků a které omezeným způsobem nahrazují prostředky individuální ochrany. Více je popsáno zde.