Město Nýřany
Oficiální stránky
Město Nýřany

Aktuálně z úřadu

řidičský průkaz

Platnost řidičských průkazů se v nouzovém stavu prodlužuje

Datum: 21. 10. 2020

Ministerstvo dopravy oznamuje, že platnost řidičských průkazů se v nouzovém stavu prodlužuje, průkaz není potřeba měnit.

uzavírka

Živnostenský úřad - uzavírka

Datum: 19. 10. 2020

Oznamujeme občanům, že od pondělí 19. 10. 2020 dochází v souvislosti se šířením nákazy COVID-19 k uzavření živnostenského úřadu MěÚ Nýřany.

Nýřany

Omezení úředních hodin Městského úřadu Nýřany

Datum: 9. 10. 2020

Oznamujeme občanům, že od pondělí 12. 10. 2020 dochází v souvislosti s nařízením vlády ČR k omezení provozu Městského úřadu Nýřany.

osobní doklady

Prošlé osobní doklady lze nyní dále používat

Datum: 25. 3. 2020

Ministerstvo vnitra upozorňuje občany, že v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem je možné prokazovat svoji totožnost i občanským průkazem nebo cestovním pasem, u kterého skončila doba platnosti (po 1. 3. 2020).

Portál občana

Portál občana - elektronická komunikace s úřady

Datum: 22. 1. 2020

Upozorňujeme naše klienty na projekt Ministerstva vnitra, který umožňuje elektronickou komunikaci s úřady prostřednictvím elektronického občanského průkazu (tzv. eObčanka), Portálu občana nebo datových schránek.

Řidičský průkaz

Řidičské průkazy - změna bydliště

Datum: 18. 7. 2018

Ministerstvo dopravy upozorňuje občany, že od 1. 7. 2018 se do řidičského průkazu nezaznamenává obec obvyklého bydliště na území České republiky, tj. položka č. 8. 

eOP

eObčanka

Datum: 18. 7. 2018

Dne 1. července 2018 nabývají účinnosti nový zákon č. 250/2017 Sb., o elektronické identifikaci, odrážející evropské nařízení elDAS a novela zákona o občanských průkazech, které zásadním způsobem rozšiřují možnosti komunikace občana se státem.

Řidičský průkaz

Řidičské průkazy - změny od 1.7.2018

Datum: 22. 6. 2018

Od 1. července 2018 přichází malá revoluce pro řidiče. Řidičský průkaz si totiž nově vyřídíte na libovolném úřadě obce s rozšířenou působností. Nadále platí, že výměna dokladu, kterému končí platnost, je zdarma a nově s sebou už nemusíte nosit ani papírovou fotografii.

Cestovní doklady

Občanské průkazy a cestovní doklady - změny od 1.7.2018

Datum: 1. 6. 2018

Městský úřad Nýřany, pracoviště Plzeň, informuje občany, že od 1. 7. 2018 dochází k několika změnám v oblasti vydávání občanských průkazů a cestovních dokladů (změny lhůt, správních poplatků atd.)

Letiště Praha

Samoobslužné odbavení cestujících na Letišti Václava Havla Praha

Datum: 19. 2. 2018

Ředitelství služby cizinecké policie informuje občany o funkci automatizovaného systému biometrické hraniční kontroly EasyGO, který provozuje Policie ČR na mezinárodním hraničním přechodu Letiště Václava Havla Praha. 

Datové schránky

Datové schránky škol jako orgánů veřejné moci

Datum: 31. 8. 2017

Městský úřad Nýřany obdržel informaci od Ministerstva vnitra o tom, že školy a školská zařízení budou nově vedeny v základním registru práv a povinností jako orgány veřejné moci.

Platební karty

Platby platební kartou

Datum: 15. 5. 2017

Městský úřad Nýřany oznamuje občanům, že v pokladnách na všech pracovištích úřadu je možné provádět platbu i za použití platebních karet.

občanský průkaz

Občanské průkazy - aktuální informace

Datum: 7. 2. 2017

Ministerstvo vnitra vydalo informační leták s aktuálními informacemi o vydávaných občanských průkazech.

FreeImages.com/Kenn Kiser

Povinná kontrola zdrojů vytápění na tuhá paliva

Datum: 3. 10. 2016

Městský úřad Nýřany, Odbor životního prostředí informuje občany o povinnosti kontroly zdrojů vytápění na tuhá paliva, vyplývající z nového zákona o ochraně ovzduší.

OP pro děti

Cestování s dětmi

Datum: 16. 5. 2016

Víte, že také dětem do 15 let lze vydat občanský průkaz, na který mohou cestovat nejen do států Evropské unie, ale i do dalších států (Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Island, Makedonie, Norsko, Srbsko a Švýcarsko)?

Cestovní doklady

Občanské průkazy a cestovní doklady - novinky

Datum: 2. 1. 2015

Městský úřad Nýřany oznamuje svým klientům zavedení novinek při odbavování na úseku občanských průkazů a cestovních pasů.

Rezervační systém

Rezervační systém pro agendu občanských průkazů a cestovních pasů

Datum: 2. 1. 2015

Městský úřad Nýřany oznamuje občanům, že byla spuštěna možnost rezervace odbavení přes internetové stránky města Nýřany. Rezervační systém se týká pouze agendy občanských průkazů a cestovních pasů.

Osobní doklady

Hotové osobní doklady k převzetí

Datum: 31. 12. 2014

Oznamujeme občanům, že si mohou sami na internetových stránkách MěÚ Nýřany ověřit, zda osobní doklad (občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz), o jehož vydání požádali, je již hotový a připravený k převzetí.

#

Informace o náhradní rodinné péči

Datum: 19. 3. 2014

Ne všechny děti mohou mít to štěstí, aby vyrůstaly v rodině...

Máte ještě dost sil a lásky, které byste mohli někomu poskytnout? Máte dost velké srdce, abyste takovému dítěti dokázali pomoci? Chcete se postarat o takové dítě?

V letáčku najdete informace o náhradní rodinné péči (NRP): pěstounské péči a osvojení.

Mobilní aplikace V obraze

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Sociální služby

Sociální služby

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 10. 2020

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, během odpoledne od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 10 až 6°C.